Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Prawidłowe zabezpieczenie imprez kluczowe dla sukcesu eventów

14 listopada 2023 Prawidłowe zabezpieczenie imprez kluczowe dla sukcesu eventów


Większość osób kojarzy imprezy masowe z dobrą zabawą, ciekawymi atrakcjami i ogromnymi emocjami. Jednak mało kto jest świadomy tego, jak wiele pracy wymaga przygotowanie terenu do imprezy i profesjonalne zabezpieczenie eventu. Z artykułu dowiesz się, jak dużą rolę odgrywa ochrona na imprezach masowych i jak zabezpieczenie imprez wpływa na ich przebieg.

Nie daj się zaskoczyć, czyli ochrona imprez na piątkę

Zabezpieczenie imprez składa się z dwóch etapów – pierwszy to spełnienie wszystkich wymogów formalno-prawnych, a drugi to zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim osobom uczestniczącym w wydarzeniu. Żadna impreza masowa nie może odbyć się bez wcześniejszego stworzenia planu zabezpieczenia oraz regulaminu imprezy. Plan zabezpieczenia powinien zawierać m.in. informacje o środkach ochrony i procedurach postępowania w kryzysowych sytuacjach. Z kolei regulamin wydarzenia określa prawa i obowiązki uczestników imprezy, a także odpowiedzialność w przypadku złamania zasad.

Nie można zapomnieć też o przygotowaniu terenu do imprezy – ustawieniu barier i ogrodzeń, oznaczeniu dróg ewakuacyjnych i miejsc zbiórek, zorganizowaniu zaplecza sanitarnego oraz punktów gastronomicznych. Niezbędne jest zabezpieczenie w postaci wsparcia medycznego i przeciwpożarowego.

Aby mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, warto cały proces organizacji wydarzenia powierzyć profesjonalnej agencji ochrony. Dzięki temu zyskamy pewność, że ochrona imprez będzie kompleksowa, a klienci i goście będą bawić się w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Współpraca z najlepszymi to klucz do sukcesu wydarzenia, ale też sposób na uzyskanie prestiżu i budowanie dobrej relacji ze sponsorami wydarzenia i uczestnikami imprezy.

Czym zajmuje się ochroniarz na imprezę?

Zabezpieczenie imprez o charakterze masowym jest nieodłącznie powiązane z obecnością ochroniarzy na terenie, na którym odbywa się wydarzenie. Najważniejszym zadaniem wyszkolonych pracowników agencji ochrony jest szybkie i odpowiednie reagowanie na pojawiające się problemy, czyli np. na akty agresji lub wandalizmu. Ochroniarze przeprowadzają patrole, starając się nie zakłócać zabawy uczestnikom imprezy, a w razie potrzeby natychmiast podejmują interwencję.

Pracownicy firmy ochroniarskiej powinni ściśle współpracować z zespołem organizatora oraz ze służbami porządkowymi i ratunkowymi, jeśli zajdzie taka konieczność. Ochroniarz na imprezę doskonale zna procedury bezpieczeństwa, ma odpowiednie predyspozycje fizyczne, umie panować nad tłumem i jest przeszkolony z udzielania pierwszej pomocy. 

Ochrona na imprezy dba o to, aby na teren wydarzenia nie wtargnęły nieproszone osoby oraz o to, aby nikt nie wniósł niedozwolonych i niebezpiecznych przedmiotów. W tym celu ochroniarze obsługują punkty kontroli bezpieczeństwa, a do swojej dyspozycji mogą mieć np. wykrywacze metali lub prześwietlarki RTG. Zadaniem agencji ochrony zabezpieczającej imprezę jest także ochrona mienia organizatora, np. sprzętu muzycznego, elementów dekoracji czy nagród dla uczestników wydarzenia.

Redakcja scapackaging.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach biznesowych i zawodowych. Znajdziesz u nas najświeższe nowinki ze świata biznesu, finansów i inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Taryfa celna
Jaką firmę do oklejania samochodów w Warszawie wybrać?
Czym jest obsługa techniczna nieruchomości?

Jesteś zainteresowany reklamą?