Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak namierzyć zgubiony telefon firmowy? Oto kilka porad!

29 listopada 2022

Telefon komórkowy dla pracownika to jedno z głównych narzędzi pracy. Jest to jednak dość niewielkie urządzenie, przez co niestety łatwo je zgubić, co może powodować liczne problemy. Jak skutecznie namierzyć telefon firmowy w razie wystąpienia takiej sytuacji?

Jak znaleźć telefon z systemem Android?

Osoby, które zdecydowały się na wykupienie abonamentu komórkowego dla firm i zaopatrzenie swoich pracowników w służbowe telefony, mają do wyboru urządzenia z systemem Android lub iOS. W zależności od tego, z jakim oprogramowaniem mamy do czynienia, namierzenie zgubionego telefonu będzie wymagać innych działań.

Jeżeli zagubiony telefon komórkowy dla pracownika został wyposażony w system operacyjny Android, kluczem do jego znalezienia będzie indywidualne konto Google. Aby go odnaleźć, pierwszym krokiem będzie otwarcie ustawień profilu Google po zalogowaniu – znajdziemy tam różne zakładki, w tym opcję „Bezpieczeństwo”. W tej sekcji znajduje się m.in. informacja o tym, na jakich urządzeniach jest zalogowane nasze konto. Należy kliknąć pole „Twoje urządzenia” i z listy, która się wyświetli, wybrać zagubione urządzenie. Po tej operacji powinna się wyświetlić opcja „Znajdź telefon”. Użytkownik może namierzyć telefon za pomocą lokalizacji, zadzwonić na dane urządzenie, nadać komunikat, który wyświetli się na ekranie, a także zdalnie usunąć wszystkie dane zapisane na telefonie. Warto jednak uważać z tą ostatnią opcją – to operacja, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa informacji i jest nieodwracalna, o ile nie wykonaliśmy wcześniej backupu danych z urządzenia.

Jak znaleźć telefon z systemem iOS?

Zagubiony telefon komórkowy dla pracownika, na którym zainstalowany jest system iOS, można znaleźć w podobny sposób – w tym przypadku należy wykorzystać usługę iCloud. Będzie to możliwe jedynie wtedy, gdy została na nim aktywowana opcja „Znajdź mój telefon”. W takim przypadku po zalogowaniu się na konto iCloud dostępna będzie opcja „Lokalizator na innym urządzeniu Apple”. Podobnie jak w przypadku Androida, pojawi się lista z urządzeniami, na których aktywne jest dane konto iCloud.

Na znalezionej w ten sposób liście należy wybrać zagubiony telefon i sprawdzić jego dokładną lokalizację. Jeżeli z jakichś powodów urządzenie nie może zostać odzyskane, Apple oferuje możliwość zdalnego zablokowania, aby uchronić wrażliwe dane przed nieautoryzowanym dostępem. Ostatnią możliwością jest przesłanie komunikatu, który wyświetli się na ekranie zagubionego urządzenia – pozwala to na przykład na przekazanie znalazcy informacji o właścicielu urządzenia.

Jak zadbać o bezpieczeństwo służbowego telefonu komórkowego?

Bezpieczeństwo firmowych urządzeń mobilnych jest niezwykle ważne. Zagubiony telefon nie tylko ogranicza możliwość pracy, lecz także stwarza ryzyko utraty ważnych informacji biznesowych. Aby umożliwić pracownikom komfortowe korzystanie ze służbowego telefonu, warto postawić na abonament komórkowy dla firm, który zapewnia pakiet Internetu mobilnego. Taką opcję znajdziemy na przykład w ofercie INEA. Ten dostawca Internetu gwarantuje również łatwe przeniesienie służbowego numeru telefonu oraz możliwość wzięcia telefonu komórkowego dla pracownika w dzierżawę.

Materiał zewnętrzny

Redakcja scapackaging.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach biznesowych i zawodowych. Znajdziesz u nas najświeższe nowinki ze świata biznesu, finansów i inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Filtry do oczyszczaczy powietrza - co powinno się o nich wiedzieć?
sklep internetowy

Jesteś zainteresowany reklamą?