Home / Błonnik witalny / Jak stosować Błonnik Witalny?

Jak stosować Błonnik Witalny?

W ostatnich latach bardzo wyraźne stało się dążenie do wykorzystywania produktów naturalnych do różnych celów, także tych prozdrowotnych czy odchudzających.

Minął zachwyt nowoczesnymi, syntetycznymi suplementami i chwytliwymi reklamami. Staliśmy się konsumentami bardziej świadomymi i to sprawiło, że kiedy chcemy np. zrzucić parę kilo i oczyścić organizm, częściej sięgamy do naturalnych substancji.

W tym temacie pojawiają się wciąż jakieś odkrycia i nowinki, jak na przykład zastosowanie błonnika witalnego. Zwykły błonnik jest już znany od dawna, jednak ta odmiana ma więcej zalet.

Co to jest błonnik witalny?

To naturalny suplement diety, który można kupić nawet w hipermarketach z działami pt. ”zdrowa żywność”. Składa się z jednego z trzech surowców, które zawierają błonnik witalny albo jest mieszanką dwóch lub trzech. Surowce roślinne, które zawierają opisywany błonnik to nasiona babki jajowatej, babki pełsznik oraz lnu. Wszystkie zawierają śluzy roślinne, które bardzo sprawnie wchłaniają się do naszego układu pokarmowego.

Działanie błonnika witalnego

Błonnik witalny ma działanie przeczyszczające, jednak na tyle delikatne i przyjazne dla naszego organizmu, z nawet w drodze badań klinicznych i farmakologicznych potwierdzono jego przydatność w ciągłych zaparciach i syndromie jelita wrażliwego. Błonnik witalny zwiększa ilość wypróżnień, ale bez bolesnych wzdęć. Stosując go co jakiś czas i regulując oczyszczanie organizmu, chronimy się przed chorobami jelit, uciążliwymi zaparciami, zapaleniem wyrostka robaczkowego czy hemoroidami.

Pośrednie działanie pozytywne to także dobroczynny wpływ błonnika na stabilny poziom glukozy oraz obniżenie ciśnienia krwi poprzez wiązanie jonów sodu. Jednak przede wszystkim, takie regularne wypróżnianie to ulga dla całego organizmu, bo szkodliwe produkty przemiany materii nie zatruwają go zbyt długo, a dodatkowo jest to znaczące wsparcie w odchudzaniu.

Jak zażywać błonnik witalny?

Dla odzyskania oraz późniejszego zachowania prawidłowej pracy jelit należy spożywać błonnik witalny dwa razy dziennie. Jedną płaską łyżkę surowca rozpuścić w szklance przegotowanej wody.

Do kuracji można powracać co jakiś czas, jednak nie powinna nigdy trwać dłużej niż dwa tygodnie. Stosując błonnik zbyt długo sprawiamy, że nasze jelita zbytnio przyzwyczajają się do takiego wspomagania, a dodatkowo śluzy roślinne mogą zbyt intensywnie hamować wchłanianie wartości pokarmowych.

Jak wybrać preparat z błonnikiem witalnym?

Podobnie jak w przypadku innych naturalnych substancji prozdrowotnych, na półkach sklepowych i w internecie aż roi się od różnych preparatów. Błonnik witalny jest rozpuszczalny w wodzie, a jego właściwości wskazują wyraźnie na konieczność współdziałania z płynem, dlatego zawsze występuje w formie proszku. Musimy jednak wybrać, na jaki skład chcemy postawić, na mieszankę różnych roślin czy jednoskładnikowy preparat? Można też zdecydować się na  produkt, który nie tylko bazuje na błonniku witalnym, ale dodatkowo dostarcza organizmowi innych ważnych składników aktywnych, np. Fibre Select.

FIBRE SELECTtylko teraz 159 zł Promocja: 127.20 zł. Skorzystaj z okazji

Fibre Select – błonnik witalny i inne skuteczne składniki

Co wyróżnia Fibre Select na tle różnych wersji błonnika witalnego? Przede wszystkim fakt, że zadbano tu o rozbudowany skład. Sam błonnik jest zróżnicowany, bo w Fibre Select wykorzystano dwa surowce, babkę jajowatą i len, a skuteczność podkręcono błonnikiem w wytłoków skórek jabłkowych. Poza błonnikami możemy też liczyć na działanie dwóch skutecznych prebiotyków, inuliny i oligofruktozy z korzenia cykorii. Jest także guma guar, która rzecz jasna jest substancją zagęszczającą, ale przy okazji dobrze wypełnia żołądek, zapewnia uczucie sytości i zapewnia prawidłowe pH w przewodzie pokarmowym.

Fibre Select rozpuszcza się w każdym płynie, w wodzie, soku, a nawet jogurcie. Ma neutralny smak i zapach. Dzięki starannie dobranemu składowi skutecznie oczyszcza jelita, usuwa toksyny i wspiera odchudzanie.

Odwiedź fibreselect.pl po więcej informacji o działaniu Fibre Select 

[Głosów:48    Średnia:4.1/5]

Check Also

Dieta bogatoresztkowa vs. ubogoresztkowa

Na czym polega dieta bogatoresztkowa/ubogoresztkowa? Dieta wielu osobom kojarzy się wyłącznie z procesem odchudzania. Wiadomo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *