Home / Błonnik witalny / Błonnik Witalny Opinie (Moja Historia)

Błonnik Witalny Opinie (Moja Historia)

Witam moi kochani.  Postanowiłam dodać ten wpis, ponieważ zauważyłam spore zainteresowanie błonnikiem witalnym jako sposobem na skuteczne odchudzanie.

Sama sprawdziłam tę metodę na sobie i dlatego myślę, że mogę się w tym temacie wypowiedzieć.
Błonnik witalny jest to w pełni naturalny suplement diety, który ma za zadanie uzupełnić niedobory błonnika w naszej codziennej diecie.

Błonnik to włókna roślinne, nierozpuszczalne i nietrawione. Nieprzetworzone łuski babki płesznik oraz nasiona babki jajowatej mogą wspomóc walkę z nadwagą oraz poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego.

Dodatkowo, błonnik witalny reguluje poziom cukru we krwi, zapobiega miażdżycy, oczyszcza jelita, usuwa toksyny. Dietę bogatą w błonnik zaleca się osobom otyłym, z cukrzycą czy też miażdżycą.

Błonnik witalny – efekty stosowania

Podobnie jak w przypadku jakichkolwiek suplementów czy substancji prozdrowotnych oczekujemy konkretnych efektów. Z moich obserwacji oraz opinii wyrażanych przez innych internautów wynika, że spożywanie błonnika witalnego przynosi kilka pozytywnych efektów.

Błonnik witalny opinie i efekty stosowania

Po pierwsze i zdecydowanie najważniejsze,  reguluje się przemiana materii a konkretnie wypróżnianie. Zakłócenia tego procesu bywają bardzo uciążliwe, kto cierpi na ciągłe zaparcia, ten wie o czym mówię.

To ciągłe wzdęcia i bóle brzucha, szczególnie źle znoszone przez osoby z zespołem jelita drażliwego, ale również zagrożenia różnego rodzaju chorobami jelit, hemoroidami oraz zapaleniem wyrostka robaczkowego.

Błonnik witalny sprawia, że ta końcowa praca układu trawiennego jest regularna i przebiega w prawidłowy sposób. Codziennie wypróżnianie odbywa się przy tym bez boleści i rewolucji jelitowych.

Korzyścia dla zdrowia płynące ze stosowania błonnika witalnego poznaj opinie

Kolejny efekt działania błonnika witalnego to pośredni skutek regularnego wypróżniania. Mowa oczywiście o zgubionych kilogramach. Nie od dziś wiadomo, że chroniczne zaparcia niweczą nasze starania w drodze do redukcji masy ciała, a tu dostajemy konkretną pomoc.

Oprócz tego błonnik doskonale wypełnia żołądek, jest z niego wolniej usuwany niż inne treści pokarmowe, a tym samym zapewnia nam na dłużej uczucie sytości. I tak oto po dwóch tygodniach stosowania można zauważyć, że mimochodem ubyło nam kilka kilogramów. Tak było u mnie, ale na licznych forach widać, że inne osoby też to zauważyły.

Trzeci, niemniej ważny efekt kuracji z błonnikiem witalnym to wyraźnie lepsza praca całego organizmu. Systematyczne wypróżnianie pozwala na szybkie pozbywanie się niepożądanych produktów przemiany materii, czyli toksyn.

Błonnik wiąże jony sodu, a dzięki temu obniża się ciśnienie krwi, reguluje się poziom glukozy, a nadmiar wody powodujący obrzęki zostaje usunięty. Po kuracji z błonnikiem witalnym poczułam się po prostu jakby mój organizm ruszył z miejsca.

Błonnik witalny opinie i efekty na odchudzanie

Dla kogo jest przeznaczony błonnik witalny?

Błonnik witalny może stosować każdy, kto ma problemy z pracą jelit. Szczególnie polecany jest osobom cierpiącym na syndrom jelita drażliwego czy leniwego. Oczywiście, jeśli macie za sobą już jakieś większe problemy z chorobami jelit czy innej części układu pokarmowego albo operacje w tym zakresie, to kurację warto poprzedzić konsultacją z lekarzem, aby mieć stuprocentową pewność, że możecie zażywać błonnik.

Druga grupa, dla której przeznaczony jest błonnik, to osoby w trakcie realizacji planu odchudzającego Sami lekarze i dietetycy zalecają często taką kurację w przypadku nadwagi czy otyłości.

Jak stosować błonnik witalny?

Dla uzyskania prawidłowej pracy jelit i zachowania tego efektu na dłużej zaleca się spożywanie błonnika witalnego dwa razy dziennie. Jedna dawka to płaska łyżka surowca rozpuszczona w szklance wody lub  innego płynu. Fajne jest to, że błonnik witalny nie ma smaku ani zapachu, dzięki czemu nie psuje nam smaku wypijanego napoju. Nie musicie go rozpuszczać jedynie w wodzie, to może być sok lub inny płyn. Jest też sporo zwolenników dosypywania go do jogurtu, ja też się do nich zaliczam.

Ważna uwaga, kuracja nie powinna trwać dłużej niż dwa tygodnie. Dlaczego? Bo nasze jelita, mając takie wsparcie przez dłuższy czas, zaczynają się zwyczajnie rozleniwiać, a na to nie można pozwolić. Ponadto, zbyt długie działanie śluzów roślinnych zawartych w błonniku może zakłócić wchłanianie wartości pokarmowych. Lepiej więc zakończyć kurację po dwóch tygodniach, a za jakiś czas znów do niej powrócić.

Błonnik witalny cena

Sprzedawane są pojedyncze surowce, np. sama babka pełsznik, a czasami to połączenie dwóch lub trzech rodzajów surowca. Jednak niezależnie od rodzaju, ceny kształtują się zwykle od 20 zł do 30 zł. Warto zaznaczyć, że w takiej niskiej cenie kupujemy przeważnie opakowanie zawierające aż 1 kg błonnika, więc jest to jednocześnie koszt całej, dwutygodniowej kuracji. Tanio i skutecznie, a takie zakupy najbardziej lubimy, prawda?

Można też zdecydować się na suplementy, które łączą w sobie właściwości błonnika witalnego, błonnika zwykłego i jakiejś innej roślinnej substancji, znanej z właściwości odchudzających. To dobre połączenie dla osób, które są nastawione na większe efekty w zakresie zmniejszenia masy ciała. Wtedy ceny są zdecydowanie wyższe, czasami opakowanie wystarczające na miesięczną kurację kosztuje 160 zł.

Gdzie Kupić błonnik witalny?

Błonnik witalny ma również tą zaletę, że nie trzeba go jakości szczególnie poszukiwać. Dostępny jest w licznych aptekach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Handlują nim również w sieci wszelkie sklepy ze zdrową żywnością czy suplementami. Mało tego, możecie go kupić nawet w hipermarketach, które prowadzą działy z żywnością eko, bio czy fit.

I na koniec…

Reasumując, błonnik witalny to kolejna możliwość wsparcia swojego organizmu w całkiem naturalny, a do tego tani sposób. Zamiast łykać tabletki o skomplikowanym, chemicznym składzie, czasem lepiej sięgnąć po coś, co daje nam sama Matka Natura. Pamiętajcie, proste rozwiązania są najlepsze.

[Głosów:58    Średnia:4.4/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *